Popis
FASCIQ® IASTM nástroje sú vyrobené z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Sú používané profesionálnymi terapeutmi na „mäkké tkanivá“ a na terapiu spúšťacích bodov.
Tento nástroj IASTM sa pohodlne drží. Rôzne zaoblené a ploché povrchy po celom nástroji na jednej strane. Široké použitie na ošetrenie, skenovanie a hladenie.
Popis
Materiál: vysoko kvalitná chirurgická nehrdzavejúca oceľ AISI 304 (1.4301)
Hmotnosť: 325 gramov
Rozmery: 5 mm x 3,8 cm x 19,2 cm
Nástroje IASTM stimulujú:
- Flexibilnú, dobre udržiavanú a zdravú fasiciálnu sieť.
- Zlepšujú perfúziu tkaniva.
- Zlepšujú rozsah pohybu.
- Mobilizáciu mäkkého tkaniva.
- Uvoľňujú adhézie v spojivovom tkanive.
- Liečba spúšťacích bodov.
Mobilizácia mäkkých tkaní pomocou nástrojov
Nástroje FASCIQ® IASTM (nástroje na mobilizáciu mäkkých tkanív) sú vyrobené z vysoko kvalitnej chirurgickej SS (nehrdzavejúcej ocele) AISA 304 (1.403) a sú používané profesionálnym terapeutom na uvoľnenie fasciálnych štruktúr. Mobilizujú fasciálne mäkké tkanivá.
SS je najvhodnejší materiál pre nástroje IASTM, pretože rezonuje. Informácie poskytované tkanivom o rozrušených štruktúrach môže terapeut cítiť prostredníctvom nástroja. Terapeut skenuje stav tkaniva tak, že prejde po koži nástrojom. Týmto spôsobom cíti, kde sú prítomné blokády, ktoré je potrebné liečiť. Hladením pokožky nástrojmi môžete nielen odhaliť povrchové adhézie, ale aj nepravidelnosti, ktoré sa nachádzajú hlboko pod kožou. Tento pocit možno porovnať s hladením piesku.
Mnoho terapeutov používa svoje prsty na aplikáciu tlaku na tkanivo. Z tohto dôvodu sú opotrebenie a namáha bežné sťažnosti medzi terapeutmi. Použitím nástrojov FASCIQ® sa ošetrenie stáva oveľa menej fyzicky namáhavé pre terapeuta.
Nástroje FASCIQ® IASTM pozostávajú z množstva samostatných nástrojov IASTM, ktoré sa líšia rôzne zakončenými stranami. Okrem samostatných prístrojov ponúka FASCIQ® aj dve kompletné súpravy s rôznymi nástrojmi. Všetky nástroje IASTM sú zabalené do robustného a pekného úložného vrecka. Každý nástroj má zvyčajne niekoľko tvarov a zakončených okrajov, aby sa zvýšila jeho použiteľnosť. Menšie nástroje sa všeobecne používajú na ošetrenie menších častí tela, menšie pohladkanie a na dosiahnutie povrchových tkanivových štruktúr. Väčšie a ťažšie nástroje sa používajú na dosiahnutie hlbokých tkanivových štruktúr a sú vhodné na ošetrenie väčších častí tela.
Nástroje IASTM môžu mať:
- Konkávny tvar, to je zahnutá a dlhá krivka.
- Konvexný tvar, toto je vrúbkovanie v tvare rúrky.
- Okrúhly tvar (pre väčší tlak a hlbšie vrstvy).
- Tvar háčikov (okrem iného na ošetrenie spúšťacích bodov).
Hrany nástrojov môžu byť:
- Dvojité šikmé hrany. To je ideálny tvar pre hladenie v oboch smeroch počas ošetrenia bez toho, aby ste museli meniť ruky. Táto hrana je na pocit trošku ostrejšia.
- Jeden šikmý okraj. Šikmý okraj je ideálny na skenovanie problémov s tkanivami. Avšak zakončenie umožňuje menej alternatív aplikácií.
- Okrúhly, rovný okraj. Tento tvar je pre klienta príjemnejší, čo znamená, že terapeut môže použiť väčší tlak. Ideálne na ošetrenie spúšťacích bodov.
Ako si vybrať správny nástroj IASTM?
Najvhodnejší nástroj závisí od problému, ktorý sa má liečiť a od bodu bolesti alebo línie bolesti označenej klientom. Časť tela, ktorá musí byť ošetrená, je tiež dôležitá pri výbere správneho nástroja IASTM FASCIQ®.
Niektoré nástroje sa používajú na to, aby „ucítili“ blokády potiahnutím cez tkanivo pomocou šikmých strán nástroja.
Špičky nástrojov sa používajú na problémy v hlbších vrstvách fascií a umožňujú manipuláciu s nimi.
Aj od terapeuta tiež závisí ktorý nástroj použie. Každý má svoje osobné preferencie a nástroj by mal sadnúť do ruky.